Masz trzy tygodnie…


Jedyne, co należy zrobić, aby osiągnąć sukces, to przeć do przodu, nigdy się nie poddawać, uwierzyć w siebie i być cierpliwym.

  • Aha!
  • Tak, jasne!
  • Pewnie!
  • Co Ty mi tu…?

Słyszeliście to milion razy. I co? I nic! Coś zmieniliście w swoim postępowaniu? Zaczęliście przeć do przodu? Naprawdę nigdy się nie poddajecie? Jesteście cierpliwi i opanowani? Pewnie, że NIE! Mało kto tak naprawdę jest, a już z pewnością nikt nie staje się taki z dnia na dzień.

Dlaczego tak jest?

Ano dlatego, że aby zmienić postępowanie każdego z nas, potrzeba czegoś więcej – potrzeba czasu, zaangażowania i EDUKACJI. Nie mówię tu o kolejnych studiach, które niczego wartościowego nas nie uczą (no może oprócz kombinowania).

Mówię tu bardziej o edukowaniu samych siebie. Sami najlepiej znamy nasze słabe strony, wiemy w czym powinniśmy się poprawić. Ba, nawet mamy pomysł, jak to zrobić.

Niestety na pomysłach często się kończy, bo albo mówimy sobie “później to zrobię” (czyli nigdy!), albo uznajemy coś za zbyt skomplikowane i odpuszczamy (“w sumie to jest nieźle, tak jak jest” – oszukujemy samych siebie, a po jakimś czasie znowu łapiemy dołek).

Sukces nie przychodzi do nas z dnia na dzień. Na sukces pracuje się latami! To jest coś, czego musimy się nauczyć. Tak jak uczyliśmy się chodzić i mówić, tak jak uczono nas pisać, czytać i rachować, tak my musimy się uczyć ciągle nowych rzeczy, aby iść dalej!  Mógłbym pisać o tym referaty, ale niczego to nie zmieni, prawda? No dobra, DOŚĆ!

czas cos zmienic

Poniżej lista trzech nawyków, które należy w sobie wyuczyć, aby w końcu wejść na właściwą drogę:

  1. Więcej rób, mniej gadaj.

Zamiast rozkminiać czy masz coś zrobić, po prostu to zrób! Poczujesz ulgę i satysfakcję i nie będziesz musiał więcej o tym myśleć. Często powtarzanym błędem jest odkładanie rzeczy na później. Zanim się obejrzymy jest ich tyle, że przytłoczeni obowiązkami, załamujemy ręce i z bezsilności zaczynamy narzekać i się mazać. Co z tym zrobić?

Stwórz sobie listę rzeczy do zrobienia (możesz ją spisać lub mieć ją w głowie, jak wolisz) i leć po kolei!

  1. Zaakceptuj zmiany.

Świat się zmienia nieustannie. Nie mamy na to właściwie żadnego wpływu, więc czy jest sens się tym przejmować i w nieskończoność dyskutować? Zamiast tego dopasuj się świadomie do nowej sytuacji (do tej pory akceptowałeś zmiany bezwiednie, po czasie). Mało tego, spróbuj wykorzystać nową sytuację na swoją korzyść (będziesz jednym z niewielu!).

  1. Rusz głową.

Większość z nas żyje w swojej strefie komfortu. Mamy stabilną pracę, ustaloną ratę kredytu, każdy tydzień, miesiąc, rok wygląda podobnie. Dzisiejszy świat podaje nam wszystko na tacy. Nie musimy wysilać naszych szarych komórek (które nieużywane zanikają!). Zacznij myśleć niekonwencjonalnie. Na początek: co możesz zmienić, aby ulepszyć swój dzień? Wstań kilka minut wcześniej i wykonaj poranne ćwiczenia (ja korzystam z kilkuminutowych ćwiczeń porannych z YT) – energia na kolejne kilka godzin; zjedz lekkie śniadanie – owoce, jogurt, musli; pogadaj z ludźmi o czymś pozytywnym – nie pozwól, żeby rozmowa zeszła na narzekanie; wykonaj 3 rzeczy ze swojej listy zadań w ciągu godziny, bez dekoncentrowania się…

Pamiętaj! Nawyki należy w sobie wyrabiać poprzez ciągłą pracę i dyscyplinę

(trwa to średnio 21 dni).

NEWSLETTER!
Dołącz do mojej listy stałych czytelników! Przekroczyłem setkę! 🙂
Bez SPAMu i reklam! Tylko konkretne treści!
Twoi znajomi też chcą o tym przeczytać! Udostępnij:Share on Facebook2Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *